Video filmēšana pēdējā laikā aizņem daudzu uzņēmēju prātus. Tendences un prognozes ir piepildījušās – video ir ieņēmis stabilu pozīciju uzņēmumu mārketinga kampaņās, gan tradicionālajās, gan digitālajās.

Katrs, sevi cienošs uzņēmējs vismaz reizi mūžā ir aizdomājies par video saturu, ko publicēt, piemēram, sociālajos tīklos :). Tad nu rodās jautājums, kā tikt pie video? Vai varu to uzfilmēt pats? Vai man vajadzīga dārga kamera?

Protams, uz pēdējiem diviem jautājumiem atbilde var būt arī “JĀ”, taču viss nav tik viennozīmīgi. Mūsdienās attīstoties tehnoloģijām tālrunis vairs sen nav tikai tālrunis. Mēs ticam, ka mums nav jāstāsta par tālruņu funkcijām un visi tāpat saprot, ka ar tālruņa kameru var sasniegt neiedomājamas lietas. Viens no mūsu mīļākajiem video ir pro līmeņa kameras salīdzināšana ar Iphone, video varat apskatīt šeit.

Ar ko sākt?

Ir skaidra lieta, ka k-kas jau tomēr jāsaprot no filmēšanas niansēm un procesiem kopumā, taču, kā zināms, arī pavisam pieticīgi video ir sasnieguši milzīgu auditoriju. Tāpēc, ir labi, ja k-ko jau zināsiet, taču nebūs arī bēda, ja sāksiet no nulles. Tad nu tā, ar ko sākt, ko izvēlēties no tehnikas, kā to dabūt gatavu?

Vispirms, noteikti ir vajadzīgs telefons, ar kuru filmēt. Tas var būt jebkurš gudrfons ar kameru un foršu skārienekrānu. Ja jautāsiet mūsu izvēli, mēs noteikti dosim priekšroku Iphone tālruņiem, sākot no 7+ un uz augšu. Filmēšanu noteikti var veikt ar kameras programmatūru, kura tālrunī ir iestrādāta jau rūpnīcā, taču, lai sasniegtu pavisam citu līmeni un iespējas mēs iesakām izmantot papildus aplikācijas.

Video filmēšana – aplikācija.

Mūsu skatījumā, viena no veiksmīgākām aplikācijām dotajā brīdī tirgū ir FILMICPRO. Aplikācija ir pieejama gan IOS gan Adroid sistēmām. Kāpēc tieši šī aplikācija? Tāpēc, ka šī aplikācija nodrošina veselu virkni funkciju, kas palīdzēs Jūsu filmētajam video izskatīties profesionālākam. Tāpat, šajā aplikācijā ir iekļauta iespēja filmēt “Flat” un “Log” krāsu profilos, kas dod papildus iespējas krāsu korekcijai pēcapstrādē.

Filmēšanā centieties izmantot gaismu. Vai tā ir dabīgā gaisma vai mākslīgā, tam nav nozīmes, galvenais, ka tā ir pietiekošā daudzumā, jo telefons paliek telefons un nepietiekamas gaismas apstākļos var veidoties trokšņi. Ja pieejama tikai mākslīgā gaisma, tad tur palīdzēt var gan parastas galda lampas, lukturi, prožektori utt.

Nākamā lieta, ko mēs ieteiktu izmantot ir stabilizators. Tālrunī nav iebūvētas nekādas kadra stabilizēšanas funkcijas, turot to rokās, kadri var sanākt pārāk saraustīti un kustīgi, attiecīgi, skatītājam tos būtu grūti vai pat nepatīkami skatīties. Statiskiem kadriem noteikti var izmantot statīvu (trīskāji) ar tālruņa turētāju, savukārt kustīgiem kadriem noderēs kāds stabilizators ar 3asu žiroskopisko stabilizāciju.

Stabilizatori.

Arī šajā segmentā ir ļoti plaša izvēle un kā pirmo gribētu minēt DJI OSMO Mobile 3. Ierīce, kurai, nu jau iznākusi trešā versija. Salokāms, kas nozīmē ergonomiju. Ļoti plašs iespēju klāsts, par kurām info atradīsiet linkā augstāk. Ja vēlaties iegādāties šo ierīci Latvijā un saņemt profesionālu atbalstu latviešu valodā, noteikti apsveriet iespēju iegādāties šo stabilizatoru pie DJI Latvia.

Tāpat vesela virkne stabilizatorus iespējams iegādāties arī Ķīnā. Esam izmēģinājuši Zhyiun Smooth sērijas stabilizatorus un bijām apmierināti ar to kvalitāti. Pieejami iegādei arī Latvijā, taču visplašākā izvēle noteikti būs Aliexpress.

Saturs.

Tad, kad esam tikuši skaidrībā ar tehniku, noteikti jāpadomā par saturu, ko vēlaties sniegt saviem klientiem (sekotājiem soc. tīklos), tātad, esam nonākuši līdz vienai no vissvarīgākajām lietām – SCENĀRIJS. Pārdomāta un interesanta ideja ir panākumu atslēga. Noteikti saturam jābūt noderīgam. Pirms liekat visu uz papīra, vispirms nolieciet sevi sava klienta vietā un padomājiet, ja ieraudzīsiet video Facebook, vai Jūs tādu noskatītos līdz galam un vai vispār nospiestu “play”….

Video filmēšana var būt patiešām aizraujošs process, kas var ienest jaunas vēsmas Jūsu uzņēmumā  un komunikācijā ar esošiem, un potenciālajiem klientiem.  Video noteikti papildinās Jūsu soc. tīklu saturu, it sevišķi, ja saturu radāt paši!

Nobeigumā, gribam tikai pieminēt, ka video, kurš filmēts ar telefonu, nekad neaizstās ar profesionālām kamerām filmētus video materiālus. Tāpēc Jums pašiem jāsaprot un jānovērtē savas spējas un prasmes, lai efekts nekļūst par defektu.

Par saturu un idejām, kā arī par dažādiem paņēmieniem un knifiem, filmējot tieši ar mobilo tālruni, parunāsim citreiz!

Esiet radoši un droši!

 

Atbildēt